| Model: | AR-SGLD-15W |
| Wattage: | 15W |
| CCT: | 3000K/6500K |
| Installation Height: | 2 – 3 mtrs |
| Lighting Area: | 80 m2 |
| LED Type: | SMD2835 |
| Power Lumen: | 2200LM |
| LifeP04 battery: | 32700, 6000mAH, 3.2V, 19.2Wh, replaceable |
| Beam Angle: | 360° crystal and comfortable lighting |
| IP Class: | IP65 |
| Housing Material: | ABS + PC, anti-UV, antioxidant, VO fireproof |
| Radar Sensor: | Detection Angle : 120°; Detection Distance : <8Mtrs |
| Working Temperature: | From -20°C to 60°C |
AREX SOLAR GATE LIGHT LED 3000K/6500K – AR-SGLD-15W
Products Features:
– Solar Powered
– Lamp Size: 257 mm* 257 mm * 217 mm